20.2 C
Sri Lanka
6 February,2023

මෛත්‍රීට අතත් විශ්වාස නෑ

Must read


ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මීළඟ ජනාධිපතිවරණයට තරග වැදීමේදී ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂ යාන්ත්‍රණයට වැඩි බරක් නොතබා පක්ෂයට පිටතින් සිටින කණ්ඩායමක් සමඟ මැතිවරණ සටන මෙහෙයවීමට කටයුතු කරනු ඇතැයි අනිද්දා වෙත වාර්තා වේ.


ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය හෝ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ තමන්ට ජනාධිපතිවරණයකදී අවංකවම සහාය නොදෙනු ඇතැයි මෛත්‍රීපාල සිරිසේන සහ ඔහුට සමීප පාර්ශ්වයේ විශ්වාසය වී ඇත. මේ තත්ත්වය තුළ ශිරාල් ලක්තිලක, චතුරිකා සිරිසේන, දහම් සිරිසේන, මෑතකදී පත්කරනු ලැබූ ආණ්ඩුකාරවරුන්, ත්‍රිවිධ හමුදාවේ ඉහළ නිලධාරීන්, චතුරිකා සිරිසේනට අයත් වෙළඳ ප්‍රචාරණ ආයතනය ආදි පුද්ගලයන් සහ ආයතන එකට කටයුතු කරමින් මැතිවරණ සටන මෙහෙයවනු ඇති බව දැනගන්නට ඇත.


මත්ද්‍රව්‍ය ජාවාරමට වැරදිකරුවූ පුද්ගලයෙකු පෝරකයට නැග්ගවීම, අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් අත්අඩංගුවට ගෙන ලංකාවට ගෙන ඒම ආදි සංදර්ශනාත්මක වැඩ කිහිපයක් සමග ජනාධිපතිවරණ සටන එම පාර්ශ්වය විසින් අරඹනු ඇති බවට දැනගන්නට ලැබේ.

- Advertisement -

පුවත්

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

අලුත් ලිපි